Најдобриот млад тренер во светот во игра за замена на Оле Гунар Солскјер

Маурисио Покетино не е единствениот кандидат за местото тренер на англискиот гигант Манчестер Јунајтед. Оле Гунар Солксјер е пред отказ откако неговиот тим игра катастрофално во новата сезона.

Се поголеми се шпекулациите дека доколку „црвените-ѓаволи“ не го совладаат Евертон, Солксјер и дефинитивно ќе биде сменет. Како име кое може да го замени се споменува и најдобриот млад тренер во светот, Јулијан Нагелсман.

Нагелсман завршува одлична работа во Ред Бул Лајпциг и поради атрактивниот фудбал кој што го негува во Бундеслигашот е на мета на раководството на Јунајтед. Нагелсман минатата сезона успеа Лајпциг да го одведе до полуфиналето во Лигата на шампионите.

Се вчитува...