Најсрамниот пенал во историјата на фудбалот е изведен во англискиот Чемпионшип (ВИДЕО)

Во Чемпионшип на натпреварот меѓу Нотингем Форест и Ковентри веројатно беше изведен најсрамниот пенал во историјата на фудбалот. Домаќините го добија натпреварот со 2-1 и тоа со голот на Лајл Тејлор во 96. минута од пенал.

Многумуна го нарекоа најсрамниот пенал во историјата бидејќи домашниот фудбалер на лукав начин го реализираше.

 

Се вчитува...