Најубавата руска спортистка објави крај на кариерата на 19 години (ФОТО)

Светот остана во неверување, откако 19-годишната руска гимнастичарка, Јана Кудрјавчева објави крај на својата кариера после тешката повреда на стапалото.

jana-1

Таа освои сребрен медал на изминатите Олимписки игри во Рио де Жанеиро, а на Светското првенство освои златен медал на свои 15 години во ритмичка гимнастика и стана најмладата спортистка која освоила златен медал во историјата.  Со свои 19 години, таа освои 19 златни медали на светските првенства и девет на европски натпреварувања.

Се вчитува...