Наташа Андонова со Барселона ќе игра во финалето на ЛШ

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова со Барселона ќе биде дел од финалето на Лигата на шампионките. Барселона успеа и по вторпат да слави минимално со 1-0 против Баерн Минхен и во големото финале ќе го очекува победникот од дуелот меѓу женските тимови на Лион и на Челси.

Андонова не беше во составот на денешниот меч, а стрелец на победничкиот гол беше Мариона Калдентеј од пенал во 45.минута.

Во претходната рунда од ЛШ, Барселона исто така со две победи го елиминираше норвешкиот клуб Квинер.

Се вчитува...