Навивач на Реал со брутална порака за Мбапе (ФОТО)

Гостувањето во Париз, навивачите на Реал Мадрид го искористија и за пораки на Килијан Мбапе, кој што веројатно ќе биде вечерва на големото финале на Стад д Франс во Париз. Навивачите на „кралевите“ му се налутија на Мбапе, поради тоа што на договорен трансфер, тој се одлучи да остане во ПСЖ.

Еден од навивачите имаше брутална порака за Мбапе. Тој со маичка на која стои името на Мбапе, и со рака со среден прст, му испрати порака што мисли за одбивањето да го облече дресот на Реал Мадрид.

Еден од најдобрите играчи на денешницата го навлече гневот на фановите откако се одлучи да остане во Париз.

Се вчитува...