Навивачите на Рајо го „дезинфицираа“ стадионот после посета на политичари (ВИДЕО)

Навивачите на Рајо Валјекано каде настапува нашиот Столе Димитриевски овие денови се во акција на дезинфекција на стадионот. Акцијата е спроведена поради нивното незадоволство поради доаѓањето на двајца политичари на нивниот натпревар со Албасете.

Се работи за двајца политичари од десничарската „Вокс“ која е трета по сила на територијата на Шпанија. Тоа воопшто не им се допадна на фановите на шпанскиот второлигаш кои по завршувањето на мечот тргнаа во акција. Во скафандери „наоружани“ со четки и корпи тие го переа стадионот, покажувајќи им на политичарите дека не им е место во спортот.

 

Се вчитува...