НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер беа одиграни десет дуели во најдобрата кошаркарска лига во која на победи се радуваа Далас, Шарлот, Њу Орлеанс, Орландо, Кливленд, Никс, Голден Стејт, Индијана, Феникс и Лејкерс.

Најубавите потези на вечерта се во изведба на Кузма, Кари и Ирвинг меѓу останатите…

Се вчитува...