НЕИЗВЕСНОСТА ЗА ЕВРОПА ПРОДОЛЖУВА: „Пандевци“ ја „сомлеа“ Шкендија…, „лавовите“ до бод со Шкупи (ВИДЕО)

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 31. КОЛО….

Струга: СТРУГА ТЛ – БРЕГАЛНИЦА (1-0)

Кочоски 90’+2

Скопје: ШКУПИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-1)

Куевен 58′ – Адем 90’+6(п)

Струмица: АК. ПАНДЕВ – ШКЕНДИЈА (4-2)

Бихорац 2′, Илиев 23′(п), 63′(п), Ѓоргиев 79′ – Кривак 45′, Гури 83′(п)

Кавадарци: ТИКВЕШ – РЕНОВА (0-1)

Селмани 34′

Скопје: СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (4-2)

Хајдари 11′, Десниќ 13′, Јанакиевски 37′, Божиноски 49′ – Ричков 10′, Маневски 57′

Скопје: РАБОТНИЧКИ – БОРЕЦ (2-1)

М. Станковски 45′(п), Ристовски 90’+6 – Ѓорѓевиќ

======================================================================================

  • КРАЈ НА НАТПРЕВАРИТЕ ОД 31. КОЛО ВО ПМФЛ. Академија Пандев со убедлива победа над Шкендија поблиску до Европа, Македонија ЃП е закана за тетовци

ШКУПИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-1)

1-1 – 90’+6 – ГООООЛ ЗА МАКЕДОНИЈА ЃП. Ермеден Адем од пенал носи бод за Македонија ЃП на гостувањето против Шкупи!

РАБОТНИЧКИ – БОРЕЦ (2-1)

2-1 – 90’+6 – ГОООООЛ ЗА РАБОТНИЧКИ. По нафрлањето од корнер, Марјан Ристовски на вториот дирек прецизно шутира ниско по земја за победа на Работнички


СТРУГА ТЛ – БРЕГАЛНИЦА (1-0)

1-0 – 90’+2 – ГООООЛ ЗА СТРУГА ТЛ. Стружани по грешка во одбраната на гостите во последните секунди од средбата доаѓаат до победа!


РАБОТНИЧКИ – БОРЕЦ (1-1)

1-1 – 75′ – ГОООООЛ ЗА БОРЕЦ. Нов супер-гол. Крста Ѓорѓевиќ го израмнува резултатот на „Тодор Проески“ со лоб удар од 35 метри!


АК. ПАНДЕВ – ШКЕНДИЈА (4-1)

4-1 – 79′ – ГОООООЛ ЗА АК. ПАНДЕВ. Пепи Ѓоргиев зголемува и на убедливи 4-1

АК. ПАНДЕВ – ШКЕНДИЈА (3-1)

3-1 – 63′ – ГООООЛ ЗА АК. ПАНДЕВ. И втор пенал за „пандевци“, и вторпат прецизен Томислав Илиев

ШКУПИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-0)

1-0 – 58′ – ГООООЛ ЗА ШКУПИ. Мајсторски волеј-удар на Да Силва Куевен за водство на Шкупи!


СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (4-1)

4-2 – 57′ – ГООООЛ ЗА ПЕЛИСТЕР. Нов убав погодок на Автокоманда. Борче Маневски со шут од 25 метри намалува на 4-2


СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (4-1)

4-1 – 49′ – ГООООЛ ЗА СКОПЈЕ. Брзо контранапад на домашните, а Божиноски умешно реализира

  • Почеток на вториот дел на натпреварите од 31. коло во ПМФЛ
  • КРАЈ НА ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

РАБОТНИЧКИ – БОРЕЦ (1-0)

1-0 – 45’+2 – ГООООЛ ЗА РАБОТНИЧКИ. Марио Станковски од пенал носи предност за „романтичарите“

АК. ПАНДЕВ – ШКЕНДИЈА (2-1)

2-1 – 43′ – ГООООЛ ЗА ШКЕНДИЈА. Кривак ја намалува предноста на домашните

СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (2-1)

3-1 – 37′ – ГОООООЛ ЗА СКОПЈЕ. Спектакуларен гол на Јанакиевски со шут од 35 метри

ТИКВЕШ – РЕНОВА (0-1)

0-1 – 34′ – ГООООЛ ЗА РЕНОВА. Со голот на Селмани, „гипсарите“ поведуваат во Кавадарци

АК. ПАНДЕВ – ШКЕНДИЈА (2-0)

2-0 – 23′ – ГОООООЛ ЗА АК. ПАНДЕВ. Томислав Илиев од пенал ја зголемува предноста на „пандевци“

СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (2-1)

2-1 – 13′ – ГОООООЛ ЗА СКОПЈЕ. По мешаницата пред голот на гостите, Десниќ од 7-8 метри стрела за водство на домашните

СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (1-1)

1-1 – 11′ – ГОООООЛ ЗА СКОПЈЕ. Брзо израмнување, ефектен гол на Хајдари со глава погодувајќи под гредата од голот на гостите

СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (2-1)

0-1 – 10′ – ГООООЛ ЗА ПЕЛИСТЕР. По нафрлањето од десната страна, Ричков одличен во скок со глава ефектно погодува за битолчани


АК. ПАНДЕВ – ШКЕНДИЈА (1-0)

1-0 – 2′ – ГОООООЛ ЗА АК. ПАНДЕВ. Фарук Бихорац веднаш по стартот на натпреварот ги носи „пандевци“ до предност

  • ПОЧЕТОК НА НАТПРЕВАРИТЕ
  • Денеска вонредно 31. коло од Првата македонска фудбалска лига

======================================================================================

Во 31. коло од ПМФЛ, најинтересна пресметки во битката за европски излез. Академија Пандев ја пречекува Шкендија во директна битка за втората позиција, а Македонија ЃП гостува на Шкупи во Чаир

Сите најнови случувања, шанси и голови од денешните средби ќе можете да ги следите во живо на ЕКИПА.МК.

Се вчитува...