Нејмар дефинитивно не знае да губи – Прво доби црвен, па потоа во тунелот сакаше да се пресмета со противникот (ВИДЕО)

Бразилската ѕвезда, Нејмар повторно покажа дека не знае да губи. Тој во поразот на неговиот Пари Сен Жермен во дербито од Лил од 0-1 во 90. минута имашесо противничкиот фудбалер Тијаго Дјало по што главниот судија се одлучи да им додели црвен картон на двајцата.

Двајцата тргнаа кон соблекувалната, а нивната кавга продолжила во тунелот.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...