Нереален нокаут, брутално уништување на противникот какво ретко се гледа (ВИДЕО)

Брутален нокаут на Муш Аслани против Адам Дарби на 147-настанот во Лондон по што судијата ја прекина борбата по само 15 секунди.

Дарби прими на нозе неколку удари, но судијата го прекина мечот не дозволувајќи да продолжи прогласувајќи технички нокаут.

Залудно Дарби протестираше нагласувајќи дека е спремен да ја продолжи борбата, но веќе беше прекасно…

 

Киргинстанскиот ММА-борач Исламбек Бактибек Улу, пак, брутално го нокаутираше Русинот Владимир Рудек на „Октагон 37“ кој се одржува во Алмати, Казахстан.

Дуелот на овие тешкаши донесе вистински спектакл, но тоа што се случи во третата рунда долго ќе се прераскажува. Тоа беше брутално уништување на противникот какво досега не е видено. Без дилеми, еден од најстрашните нокаути оваа година…

За киргистанскиот Хулк ова беше деветта борба во професионалната ММА кариера и седма победа. Има и два порази и тоа врзани од 2021 година.

 

Се вчитува...