Нервозниот Барсегјан: Во конфликт со публиката во Автокоманда (ВИДЕО)

Со ново разочарувачко издание „вардарци“ и во 23. коло од ПМФЛ на гостувањето против Скопје во Автокоманда. Сега и со најдобриот свој состав тимот на Чедомир Јаневски анемичен, без игра, бе

И кога резултатот против последнопласираната екипа во шампионатот е 0-0, носи и нервоза меѓу „вардарци“. Па, ерменскиот репрезентативец Тигран Барсегјан во финишот на мечот се впушти во директен вербален конфликт и со публиката во Автокоманда…

Претходно, во првиот дел Барсегјан негодуваше на речиси секоја одлука и на судиската тројка на мечот.

А, желбата за бодови, пред се онаа кај домашните кои силно се борат за опстанок, донесе нервоза и кај самите актери, па на крајот и Дејан Блажевски не избегна конфликт и со резервните фудбалери на Скопје покрај аут линијата.

Се вчитува...