Никој жив не станува по ваков нокаут (ВИДЕО)

Полскиот боксер Артур Гроски вечерва доживеа брутален нокаут од својот сонародник Оскар Вирзејски. Дуелот меѓу двајцата до синоќа непоразени боксери заврши со нокаут во првата рунда.

Вирзејски го погоди противникот во брадата, а несреќниот Гроски веднаш беше нокаутиран. Се обиде 23-годишникот да стане, но по ваков нокаут никој жив не може да го направи тоа.

 

Се вчитува...