Нова провокација за Мбапе, и тоа со дрес на ПСЖ (ФОТО)

Денеска низ Париз можеа да се видат провокации на адреса на Килијан Мбапе. Навивачите на Реал Мадрид му се лути поради тоа што во последен момент го откажа трансферот во таборот на „кралевите“ и се реши да остане во ПСЖ.

Така откако се појави еден навивач со дрес на кој стоеше среден прст, сега на трибините на стадионот „Стад д Франс“ се појави навивач со дрес на Мбапе на ПСЖ на кој стоеше: „Мбапе, 0 титули во Лигата на шампионите“.

Се вчитува...