Новак-манија во Рим: Илјадници фанови по опколија Србинот, интервенираше обезбедувањето (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по малиот одмор по настапот во Монте Карло ќе се врати на теренот за мастерсот во Рим, а по тој повод во главниот град на Италија владее голема еуфорија.

Најдобриот тенисер во историјата денеска едвај се проби до теренот каде го одбработи првиот тренинг бидејќи беше опколен од сите страни од голем број на фанови. Навивачите се доближија до малиот отворен автомобил на Ѓоковиќ обидувајќи се да се фотографираат со Србинот, а на смиките кои беа објавени на социјалните мрежи може да се види и интервенцијата на обезбедувањето.

Се вчитува...