Од мали нозе заљубен во фудбалот – Погледнете како изгледал малиот Ељиф (ФОТО)

Македонскиот дијамант Ељиф Елмас ќе биде една од „главните алки“ на Македонија на претстојното Европско првенство.

Дијамантот сподели фотографија на инстаграм од неговото детство. Уште од најрана возраст главна љубов му била топката и едноставно не се одвојувал од неа.

Се вчитува...