Одбојкарско оро за ЕП…„Само една има вистина, има една Македонија“ (ВИДЕО)

Одбојкарската репрезентација на Македонија за првпат во историјата успеа да обезбеди пласман на Европско првенство. Никола Ѓоргиев и соиграчите ја декласираа Унгарија со 3-0 во сетови, и го грабнаа тоа што навистина „спартански“ го заслужија. Следеше и познатото одбојкарско оро...„Само една има вистина, има една Македонија…“ 

Се вчитува...