ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО – Промовиран спотот за македонската химна за ЕВРО 2020 (ВИДЕО)

Официјално промовиран и спотот за навивачката химна посветена на македонската фудбалска репрезентација за претстојното Европско првенство.

Македонија за првпат во историјата обезбеди фудбалско место меѓу најдобрите на Стариот континент. Како загревање за ЕВРО 2020 промовирана и химната „Одиме на Европско“ за настапот на националите во Букурешт и во Амстердам…

Се вчитува...