Оле не е зад воланот – Најлош старт на Манчестер Јунајтед од 1973 година

Манчестер Јунајтед игра непрепознатливо на домашен терен сезонава во Премиер-лигата. По поразите од Тотенхем и Кристал Палас, вечерва избраниците на Оле Гунар Солскјер доживеаја порази и од Арсенал. Ова е најлошиот старт на тимот на домашен терен од сезоната 1972/1973 кога на крајот завршија на 18. позиција.

Во моментов „црвените-ѓаволи“ се наоѓаат на 15. позиција на првенствената табела и кога и да се помисли дека имаат шанси да ја свртат сезоната во своја корист, следува ладен туш.

 

Се вчитува...