Олимписки шампион дел од толпата која упадна во „Капитол Хил“ (ВИДЕО)

Американскиот олимпиец, Кит Келер беше дел од неодамнешните немири во главниот град на САД, Вашингтон при упадот во „Капитол Хил“.

Келер беше дел од ЛОИ во 2000, 2004 и 2008 каде освои две злата во штафетните трки заедно со легендите на спортот Мајкл Фелпс и Рајан Лохте.

 

Се вчитува...