Откриен изгледот на дресовите за „Ол-стар“ викендот (ФОТО)

Викендов во Чикаго ќе биде одржан НБА „Ол-стар“ викендот. Раководството на најсилната кошаркарска лига во светот во натпреварот ќе изрази голема чест кон трагично загинатите Коби и Џиџи Брајант. Дресовите ќе бидат во нивна чест. Тимот на Леброн ќе игра во дресови со бројот „2“ во чест на малата Џиџи, додека тимот на Јанис ќе го носи дресот со број „24“ во чест на Коби.

 

Се вчитува...