Отворена „Куќата на фудбалот“ во Македонска Каменица (ФОТО)

Македонска Каменица доби своја „Куќа на фудбалот“. Денеска и официјално беше отворен музејот за фудбал, кој воедно ќе биде административна зграда на третолигашот Каменица Саса, заедно со цел комплекс на кој можат да му позавидат и многу македонски прволигаши.

Во присуство на претставници од ФФМ, како и фудбалски ветерани од Македонска Каменица и околината, беше отворен овој прекрасен објект.

muzej kamenica 5

muzej kamenica 4

muzej kamenica 3

muzej kamenica 2

Се вчитува...