Ова не го можат ни Федерер, Ѓоковиќ и Надал (видео)

Бројни спортисти умешно го повторија предизвикот на Роџер Федерер од пред една седмица, но овој тенисер успеа да направи чекор напред во однос на Швајцарецот, удирајќи без престан со топче од два ѕида.

Погледнете за што станува збор, но нема сомнеж дека со ваков предизвик проблем ќе имаат и Федерер, Ѓоковиќ, Надал…

Се вчитува...