Пановски го објави поширокиот список за ЕХФ шампинатот до 17 години

Селекторот на женската кадетска репрезентација на Македонија Владимир Пановски, поширокиот список за ЕХФ шампионатот до 17 години кој годинава ќе се игра во Италија.

Првиот собир е закажан за 15.09.2019 година (понеделник) во спортската сала во Автокоманда со почеток во 15 часот.

Кадетската репрезентација на Македонија на ЕХФ шампионатот се наоѓа во групата Б заедно со репрезентациите на Полска, Белорусија, Италија и Азербејџан.

Се вчитува...