Пеле наскоро излегува од болница

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Пеле наскоро би требало да ја напушти болницата. Пеле имаше операција при која му беше отстранет туморот на дебелото црево, па подолг период мораше да го помине во болница.

Веста ја потврди неговата ќерка, Кели Насименто.

„Бидејќи мојот татко ја напушта болницата и продолжува со опорувањето дома, конечно можам и ја да се вратам во мојот дом“, порача Кели. 

Легендарниот бразилски фудбалер на 23. октомври ќе наполни 83 години.

Се вчитува...