„Пеналџијата“ Влаховиќ ја реши Аталанта (ВИДЕО)

Фиорентина славеше над Аталанта со 1-2 во „фестивалот на пенали“ во 3. коло од италијанската Серија А. Српскиот интернационалец Душан Влаховиќ од пенал беше стрелец на двата гола на виолетовите од Фиренца, додека Дуван Запата исто така од белата точка погоди за Аталанта.

За издвојување е и поништениот гол на Џимсити уште во 10. минута.

 

 

Се вчитува...