Перо Антиќ со подарок – шампионски дрес за Зоран Заев

Најдобриот македонски кошаркар на сите времиња, Перо Антиќ, по вчерашните обврски со Црвена звезда денеска пристигна во Скопје и имаше кратка средба со Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. Антиќ му врачи подарок на првиот човек на Владата на РМ, шампионски дрес од тимот на Фенербахче, а Заев по средбата изрази оптимизам дека кошарката во Македонија ќе оди напред.

antic i zaev

Се вчитува...