По 37 минути доцнење почна финалето во Париз, неколку фанови со билети останаа надвор (ВИДЕО)

Со 37 минути доцнење, стартуваше финалето во Париз меѓу Ливерпул и Реал Мадрид. Доцнењето беше поради хаосот со фановите на Ливерпул, а дел од нив успеале и без билети да се протнат на стадионот.

Но, се појави видео на кое се гледа дека и со важечки билети, не успеале да влезат на Стад д Франс. Полицијата употребила и солзавец за разбивање на навивачите.

Се вчитува...