Познати полуфиналистите во Купот на Македонија за жени

По одигрување на натпреварите од четвртфиналето познати се полуфиналистите во Купот на Македонија за жени за натпреварувачка сезона 2020/21.

Во четвртфиналето најубедливата победа ја запиша Топ Гол кој триумфираше со 0-5 против Атлетико. Во полуфиналето ќе играат и Каменица Саса, Деспина и Асс Унитед.

КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЖЕНИ – ЧЕТВРТФИНАЛЕ

 ЖФК Каменица Саса  – ЖФК Тиверија 3-1

ЖФК  СЦ Истатов 2015 – ЖФК Деспина  1-3

ЖФК Шкендија – ЖФК Асс Унитед   2-3

 ЖФК Атлетико – ЖФК Топ Гол 0-5

Се вчитува...