Предизвик за Мрме – Дали успеа да ги препознае фудбалерите како деца? (ВИДЕО)

Македонија го заврши настапот на Европското првенство со три порази во групата Ц. Веќе поранешниот селектор на репрезентацијата, Игор Ангеловски беше предизвикан да погоди дали може да ги познае своите фудбалери како изгледале како деца.

Погледнете дали Ангеловски добро се снајде во оваа улога.

 

 

Се вчитува...