Претседателот на Беласица си има летна забава на „Благој Истатов“: Наутро – скокови во вода, попладне – тренинг фудбал… (ВИДЕО)

Претседателот на Беласица, Славчо Васков – Пинда си го адаптираше стадионот „Благој Истатов“ во Струмица и за „спортови“ на вода.

Летните горештини Пинда одлучи да ги неутрализира и со разладување во монтажен базен поставен во градскиот стадион во Струмица. Скокови во вода наутро е добра забава, пред попладневниот тренинг на фудбалерите на Беласица кои во новата сезона повторно се враќаат во прволигашкото друштво…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pinda Slavco (@pindaslavco) on

Се вчитува...