Пријателството на Јане и на Погба во фокусот на УЕФА

Со видеото на Јане Велковски и Пол Погба, Европската куќа на фудбалот го одбележува Меѓународниот ден на пријателството. УЕФА на социјалните мрежи го сподели видеото во кое францускиот репрезентативец и играч на Манчестер Јунајтед му одговара на нашиот Јане кој е фудбалски фанатик и храбро се бори со болеста која го спречува во реализацијата на најголемиот сон, да биде фудбалер како Погба.

 

 

Се вчитува...