ПСЖ го губи здивот за титула: Кикс-реми со Рен (ВИДЕО)

ПСЖ го губи здивот за титула на две кола пред крајот во Лига 1, ремизирајќи (1-1) на гостувањето со Рен.

ПСЖ дојде до предност од 0-1 со голот од пенал на Нејмар во последните секунди од првиот дел.

 

Но, домашните успеаја да израмнат во 71. минута со голот на Жираси.

ПСЖ сега, на две кола до крајот на шампионатот, е на минус три бода од водечкиот Лил.

 

Се вчитува...