Ракомет за мерак: Македонски „цепелин“ против светските шампионки

Македонската ракометна репрезентација игра квалитетно прво полувреме против актуелниот светски и евроски првак Норвешка, во кое нашите ракометарки имаат само два гола негатива во однос на големиот фаворит (12-14).

Воедно, Македонија го има и најубавиот потег во досегашниот дел од мечот, фантастичниот цепелин кога Стојковска асистираше, а Саздовска фантастично скокна од крило и ја матираше норвешката голманка.

Да се игра против најдобрите секогаш предизвика да се извлече и најдоброто од самиот себе… доказ за тоа е и овој настап на Македонија во првото полувреме во СЦ „Борис Трајковски“.

Се вчитува...