Реал ита кон титула… Рамос го реши и Гетафе (ВИДЕО)

Реал Мадрид ита кон титулата во шпанската Ла Лига издвојувајќи се на четири бода од Барселона, откако во 33. коло славеше со 1-0 против Гетафе.

Творец на победата на „кралевите“ беше капитенот Серхио Рамос со погодокот од пенал во 79. минута…


На пет кола до крајот Реал е на четири бода од второпласираната Барселона.

Се вчитува...