Реал Мадрид ги претстави новите дресови – Чиста „кралска романтика“ (ФОТО)

Шпанскиот шампион Реал Мадрид ги претстави дресовите за новата сезона. Домашниот дрес останува бел, а гостинскиот ќе биде розев каков што беше во сезоната 2014/2015.

Адидас е производителот на новите дресови на „кралевите“, а навивачите се веќе импресионирани од нивниот изглед.

 

Се вчитува...