Роналдо ја ’мерка’ Мануела, а Георгина е бесна (ВИДЕО)

Љубовниот живот на португалскиот ас Кристијано Роналдо редовно ги полни насловните страници на таблоидите. Сега ексклузивни материјали имаат Италијанците. Роналдо ја ’мерка’ Мануела Ферера. Таа е италијански модел, заштитно лице на календарот „For Men 2019“, а Португалецот го направил и првиот контакт. Испратил СМС – порака ставајќи и до знаење на Мануела дека е прекрасна.

„Ми напиша дека сум убава. Тој е голем џентлемен, тип на маж каков што сум сакала отсекогаш. Тој е секогаш опкружен со убави жени и навистина ми годеше комплиментот“, откри Мануела Ферера.

Георгина, избраничката на Роналдо, колку и да е навикната на фактот дека секогаш Португалецот ќе биде претставуван како заводник, а убавите жени ќе сакаат да бидат во негово присуство, секако дека е бесна на најновата приказна.

 

View this post on Instagram

 

#me#backstage @tikitaka_italia1 #thanks#body#fitness #fit#bodymotivation #dress @hotmiamistyles

A post shared by Manuela Ferrera 💋• (@ferrera_manuela) on

Се вчитува...