Роналдо се налути, настрада Кедира (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо постигна гол во денешниот триумф на Јувентус против Сасуоло, но не му одеше најдобро во текот на целиот меч. Реагираше и на одлуките на судиите, а нервозата ја потроши на Кедира. Тој при една реакција силно ја шутна топката, а таа директно во главата го погоди Кедира.

Се вчитува...