Ростов го испрати Тошевски на позајмица во Тамбов

Откако добиваше се помала минутажа во првиот тим, Ростов се одлучи да го испрати на позајмица младинскиот репрезентативец на Македонија, Давид Тошевски во редовите на ФЦ Тамбов.

Тошевски до крајот на сезоната ќе настапува во тимот на Тамбов, кој е последнопласираниот тим во руското првенство.

Давид Тошевски минатото лето од Работнички за еден милиони евра се пресели во рускиот Ростов, каде досега имаше само скромни шест настапи, без постигнал гол.

Се вчитува...