Русинот Колесников го поправи својот светски рекорд на 50 метри грбно

Рускиот пливачк, Климент Колесников го подобри својот светски рекорд на 50 метри грбно, откако денеска во втората полуфинална трка на оваа делница успеа да исплива време од 23.93 секунди.

Со ова време тој за седум стотинки го подобри својот претходен најдобар резултат кој го постави во Глазгов во 2018 година.

 

Се вчитува...