Сабаленка ја преслуша младата Андреева за полуфинале во Мадрид

Една од најдобрите тенисерки на денешницата, Арина Сабаленка успеа да стигне до ново полуфинале на ВТА мастерс 1000 турнирот во Мадрид.

Таа денеска во второто четвртфинале славеше над младата руска надеж, Мира Андреева со максимлани 2-0, по сетови 6-1 и 6-4.

Во полуфиналето Сабаленка ќе се сретна со Казахстанката, Елена Рибакина.

Се вчитува...