Савевски го објави списокот на ракометарки за дуелите против Норвешка

Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот на повикани ракометарки за пријателскиот двомеч со Норвешка во СЦ „Борис Трајковски“ во ЕХФ неделата.

Првиот од нив кој ќе биде одигран на 29 септември ќе биде од затворен тим, додека мечот кој ќе биде одигран два дена подоцна (1. октомври) ќе биде слободен за сите љубители на ракометот.

Собирот на ракометарките е на 26 септември.

Се вчитува...