Савевски го соопшти конечниот список ракометарки за Светското првенство

Македонскиот селектор Љубомир Савевски го објави конечниот список од  18 ракометарки за престојното Светско првенство за ракометарки до 18 години кое од 30. јули до 10. август ќе се одржи во Скопје.

Савевевски без изненадувања во составот на Македонија која ќе игра во Групата Б против селекциите на Сенегал, Узбекистан и Иран.

Натпреварите од Светското првенство за ракометарки до 18 години ќе се играат во три сали во Скопје, е ќе учествуваат 32 национални селекции.

СПИСОКОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА СП 2022:

Се вчитува...