Се огласи и Ѓоковиќ: Тоа беше несреќа, добро сум и се гледаме утре на терен! (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ доживеа несекојдневен инцидент по вчерашниот меч на турнирот во Рим. Србинот беше погоден со шише во главата додека потпишуваше автограми по својот меч од втората рунда на овој Мастерс-турнир.

Организаторите по инцидентот соопштија дека се е несреќен случај откако едно од децата кои барале автограм додека се наведнувало кон Новак неговото алуминиумско шише за вода паднало од ранецот директно на главата на најдобриот светски тенисер.

Дека ситуацијата не беше наивна покажа и тоа дека Ѓоковиќ експресно беше испратен во болница за санирање на исекотината на темето. Но, по враќање од болница во својот хотел, се огласи и самиот Ѓоковиќ кој нагласи дека сето тоа беше несреќа а тој се чувствува добро и сигурно ќе го продолжи настапот на турнирот во Рим.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by B92 Sport (@b92.sport)

„Благодарам на сите на пораките. Ова беше несреќа и јас сум добро, одморам во хотел со ладни облоги. Се гледаме во недела“ – напиша Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Се вчитува...