Се сеќавате ли на Пинто? Веќе не е само музичар, сега има ново хоби (ВИДЕО)

Хозе Мануел Пинто кој беше дел од легендарната генерација на Барселона која од клупата ја предводеше Пеп Гвардиола, најчесто добиваше шанса во куп натпреварите, а беше најпознат по активностите надвор од терените.

Пинто од фудбалот се прости пред пет години кога одлучи да ја прошири својата музичка кариера која ја негуваше и додека беше дел од Барса и почна да настапува под уметничкото име Вахин. Сепак, тој во меѓувреме стана и инструктор по зумба и почна да држи часови во својата сала.

Се вчитува...