Се занесоа при секси-танцот, мораа да бидат опоменати од судиите (фото+видео)

„Жешка“ беше атмосферата на натпреварувањето во уметничко лизгање во Пјонгчанг, откако Канаѓаните Скот Муар и Теса Виртју изведоа фантастичен танц со кој изнудија и бројни воздишки кај дел од присутните во салата.

Тие дури беа и предупредени од судиите за дел од танцот, кога главата на Скот се најде меѓу нозете на Теса, но не отстапија од својот стил и добија максимални десет бода за оваа изведба.

Сакавме да воведеме нешто поинакво. Го добивме она што го посакувавме, внесовме доза на сексуалност и современ поглед на животот. Мисијата е успешна“ – задоволно изјави Теса Виртју по овој настап.

 

Се вчитува...