Школа по кошарка од Антиќ за Рејес (видео)

Перо Антиќ уште еднаш ја покажа својата класа, погодувајќи кога беше најважно, и тоа на пеколно жешкиот терен во Мадрид, за голема победа на Црвена звезда над Реал.

Тој против себе го имаше Рејес, но шпанскиот ветеран наседна на „старата финта“ на Антиќ, кој школски го крена во воздух противникот, за потоа да ја реализира клучната тројка, за молк меѓу шпанските фанови во арената во Мадрид и радост на малкумината гостински навивачите.

Погледнете како изгледаше школата по кошарка од Антиќ за Рејес.

Се вчитува...