Симе Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ-неделата

Селекторот на женската ракометна репрезентација, Симе Симовски, го објави списокот на ракометарки кои треба да се појават во Скопје за ЕХФ-неделата.

На списокот има вкупно 18 ракометарки, најголемиот дел од нив од домашното првенство, но и неколку интернационалки предводени од Сара Ристовска, Јована Саздовска, Ивана Гакидова, Јована Мицевска…

Се вчитува...