Симовски повика 18 ракометарки за тестовите со Црна Гора

Женската ракометна репрезентација на Македонија на 22/23. март ќе одигра два тест натпревари против селекцијата на Црна Гора, а селекторот Симе Симовски повика 18 ракометарки. На списокот се наоѓаат проверени имиња, во националниот тим се враќаат и Симона Николовска и Габриела Величковска.

Тестовите против силната репрезентација на Црна Гора ќе бидат одлична можност за проверка на силите пред баражот за СП против Словенија.

На списокот на селекторот Симе Симовски се најдоа следните ракометарки:

 

Се вчитува...