Симовски повика 23 ракометарки за турнирот во Анталија

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за пријателските натпревари во рамките на ЕХФ неделата.

Симовски повика 23 ракометарки меѓу кои 12 интернационалки. На пријателскиот турнир, кој ќе се одржи од 22. до 25. ноември во Анталија, Турција, а ќе настапат уште сениорската и младинската селекција на Турција, како и репрезентациите на Косово и Италија.

Собирот на репрезентација е закажан за понеделник (18. ноември) од 10 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

СПИСОКОТ НА МАКЕДОНИЈА…

Се вчитува...