Скандал во Рим: Навивачи влетаа на терен, мечот во прекин (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Сорана Кирсти и Медисон Кис беше прекинат поради упад на навивачи на теренот во текот на вториот сет.

Кога резултатот беше 6-2, 3-1, 15-0 за Американката, на теренот влегоа двајца навивачи.

Еден од нив се доближил до мрежата, пред да реагираат од обезбедувањето и да го тргнат од таму. По немилиот настан, тенисерките заминаа во соблекувалната.

Се вчитува...